Developerské projekty Rivery a Port7 získaly územní rozhodnutí

Vydáním společného územního rozhodnutí se do fáze realizace dostávají dva projekty, které se v Praze 7 dělí o atraktivní lokaci. Developer GEONE vystaví pod názvem Rivery na břehu Vltavy hotel, kanceláře, spa resort a marínu. Skanska pod hlavičkou Port7 vybuduje moderní kancelářské prostory využívající inovativních technologií.

Brownfield na břehu Vltavy za holešovickým nádražím se začne ještě letos přetvářet v moderní a multifunkční čtvrť. Na místě bývalé panelárny a průmyslového areálu připravovala od konce roku 2013 společnost GEONE developerský projekt, jehož část loni v březnu prodala společnosti Skanska Commercial Development Europe AB. Vedení obou firem se dohodlo i na následné kooperaci. Zatímco Skanska bude v komplexu stavět především kanceláře, GEONE vybuduje na území mezi Trojským mostem, holešovickým nádražím, mostem Barikádníků a Vltavou nejen ubytovací zařízení v podobě studií, loftů a hotelu, ale také se postará o výstavbu volnočasové a relaxační části projektu. Chybět nebude marína či spa resort s panoramatickou saunou.

Projekt GEONE Rivery jsme iniciovali již před čtyřmi lety jako jednu z prvních přeměn brownfieldů v Praze Holešovicích. Nyní jsme bez námitek či odvolání získali územní rozhodnutí, a tak ještě letos začneme na břehu Vltavy projekt realizovat. Vystavíme studia, lofty, coworkingové prostory, hotel, spa resort a přístaviště. Ty budou společně tvořit unikátní multifunkční oblast vhodnou k aktivnímu životu i odpočinku. GEONE tím přispěje k dalšímu rozvoji stále oblíbenějších pražských Holešovic,“ říká k zahájení realizace Milan Janků, výkonný ředitel společnosti GEONE.

Jedinečnou pobřežní atmosféru přímo u Vltavy nabídne GEONE prostřednictvím dílčích částí komplexu: Rivery (ubytovací zařízení a hotel), Riveroff (administrativní budova), Riverwell (spa resort), 7River (studia a lofty) a Riverlane (marína, tedy zastávka vodní tramvaje a vodního taxi, konferenční prostor přímo na lodi a kotevní místa pro lodě a plavidla). Na podzim letošního roku bude zahájena demolice stávajících objektů bývalé panelárny a průmyslového areálu, na kterou naváže pokládání inženýrských sítí. Zahájení stavby se předpokládá v prvním pololetí příštího roku a celý komplex Rivery by měl být dokončen do roku 2022. Projekt, jehož koncepce je založena na unikátnosti místa v podobě bezprostřední blízkosti řeky Vltavy, počítá s vysokou občanskou vybaveností i s městskou zelení.

Komplex bude k městské infrastruktuře napojen silnicí ústící do Argentinské ulice a chybět nebude ani pobřežní cyklostezka. Vybudováno bude 358 parkovacích stání, z nichž více než tři stovky se budou nacházet v podzemí. Problém s parkováním by neměli mít ani příznivci říční plavby, a to díky rozsáhlému lodnímu úvazišti. Dále bude v komplexu vybudováno množství obchodních ploch a komerčních prostor. Celková plocha zastavěného území bude tvořit více než 50 tisíc m2 . Místo bude mít nejen unikátní atmosféru pražské čtvrti na břehu řeky, ale i vynikající dopravní dostupnost, protože v okolí je nejen vlakové, ale i autobusové nádraží, metro a množství tramvajových linek.